novinka Canon uvádí na trh skener CanoScan 9900F, který je v současnosti nejvýkonnějším stolním skenerem A4CanoScan 9900F - nový vlajkový model řady plochých skenerů s funkcí skenování filmu zahrnující dvě významné technologie poprvé použité společností Canon. Optického rozlišení 3200 x 6400 dpi je dosahováno pomocí šestiřádkového snímače Hyper CCD a přidána také byla nová vlastní technologie Canon FARE provádějící automatické retušování filmu - FARE level 2. Tyto funkce společně zajišťují bezkonkurenční kvalitu skenování a mimořádnou produktivitu - výsledkem je skener s nejlepší kvalitou a nejvyšší výkonností, jaká kdy byla u společnosti Canon dosažena. Model CanoScan 9900F je určen pro nejnáročnější fotografy a profesionální umělecké grafiky.

Kvalita

CanoScan 9900F má šestiřádkový snímač Hyper CCD pracující s rozlišením 3200 dpi a 48bitovou hloubkou barev a výsledkem je vysoké rozlišení a mimořádná kvalita výstupu jak při skenování filmu, tak i lesklých originálů. 3200 dpi je nová úroveň optického rozlišení pro ploché skenery, která umožňuje extrahovat z originálu ještě více detailů a tudíž větší zvětšování při tisku bez ztráty kvality. 48bitová hloubka barev pak umožňuje uživatelům extrahovat z originálů mimořádné množství informací o barvách.

USB 2.0 Full SpeedSnímač CCD s vysokým rozlišením je doplněn novou vysoce kvalitní maticí čoček - Super Galileo 2. Tyto čočky obsahující 6 samostatných elementů zajišťují ostřejší a jasnější přenos obrazu ze skenovací desky na snímač CCD, než tomu bylo u kteréhokoli z předchozích skenerů Canon. Komplexní optické uspořádání těchto čoček zahrnuje asférické prvky minimalizující chromatickou aberaci a zajišťující konzistentní kvalitu v celé šířce skenování díky přesné kontrole způsobu, jakým světlo cestuje ke snímači CCD. Díky využití odbornosti společnosti Canon v oblasti optiky je takto v procesu digitalizace zachována kvalita barev, přesnost detailů a ostrost originálu.

Velká jednotka filmového adaptéru (FAU) použitá u modelu CanoScan 9900F je vhodná pro 35mm filmy a také filmy v roli 120 a 4 x 5". Design jednotky byl oproti předchozím modelům přepracován a byl doplněn nový list kondenzátoru světla zajišťující jednotný jas v celém povrchu. Další novinou jsou unikátní světelné prvky LED podporující pokrokové funkce FARE Level 2.

Produktivita a technologie

Velká jednotka FAU dokáže skenovat v jediném průchodu až 24 rámečků 35mm filmu nebo 8 zarámovaných 35mm diapozitivů a také film v roli 120 a 4 x 5". Porty USB Hi-Speed a IEEE 1394 Firewire společně zajišťují nejrychlejší přenos dat pro počítače PC i Mac.

Navíc je skener CanoScan 9900F vybaven 4 tlačítky EZ, která plně automatizují obecné úlohy, jako je kopírování, skenování do e-mailu nebo vícenásobné skenování. Režim Fast Multi Photo podporuje plně automatické skenování několika originálů současně a ve spojení s těmito technologiemi zajišťuje modelu CanoScan 9900F bezkonkurenční produktivitu - stisknutím jediného tlačítka může být do samostatných souborů naskenováno až 24 rámečků neuvěřitelnou rychlostí.

Nová technologie FARE level 2 je u plochých skenerů použita vůbec poprvé a poskytuje uživatelům schopnost skenovat ve vysoké kvalitě bez časově náročného provádění korektur a retušování hotových snímků. Tato nová technologie vychází z předchozí technologie Canon FARE a FARE Level 1 pro odstraňování prachu a škrábanců. Uplatňují se zde tyo dvě funkce: Vyrovnání a správa zrnitosti a Rekonstrukce barev pro zvýšení produktivity a zvýšení kvality výstupu.

FARE level 2 zajišťuje vysoce kvalitní snímky i při skenování poškozených originálů. Tato nová technologie zdokonalující původní systém FARE nejen že odstraňuje prach a škrábance, ale také dramaticky zlepšuje barvy u starých nebo vybledlých originálů. Funkce Rekonstrukce barev zkoumá originály s vybledlými barvami a inteligentním způsobem zvyšuje parametry barev, např. nasycení, v příslušných místech a obnovuje tak původní podobu barev před vyblednutím. Funkce Vyrovnání a správa zrnitosti zkoumá a vyhlazuje nerovnosti v zrnitosti vzniklé při záznamu a viditelné při skenování s vysokým rozlišením. Výsledkem jsou obrázky, které mají hladké tóny a celkově vyšší kvalitu.